O nas

Fundacja

Moje Drzewko Pomarańczowe to fundacja, której zadaniem statutowym i misją jest stworzenie domu dla dzieci, które los i dorośli skrzywdzili po wielokroć. To ich kawałek podłogi z kafelkami, dywanem, ciepłem w sercach opiekunów.

Mali i duzi przyszli mieszkańcy to kruche istoty, które były bite, maltretowane, gwałcone, czasem kilka razy porzucone. To dzieci zdradzone i oszukane przez dorosłych, które z wiarą i determinacją szukają nadziei, że nadal są osobami wartymi miłości, opieki, że świat to miejsce także dla nich.
Niektórzy próbowali go opuścić... Prawie im się udało. My wierzymy, że właśnie na Polesiu w Łodzi uwierzą, że warto żyć. W sześciopokojowym mieszkaniu znajdzie dom siedmioro małych ludzi.

O nas

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, który tworzy pełen ciepła dom dla dzieci chorych psychicznie i somatycznie.

Siedmiu wspaniałych

Czyli kim są nasi podopieczni?
To dzieci, które z powodu różnych zawirowań losu nie wychowują się wśród swoich bliskich. Na co dzień zmagają się z chorobami i niepełnosprawnością. Potrzebują miłości, poczucia bezpieczeństwa, bliskości oraz stałej opieki pediatrycznej i terapeutycznej.

Statut Fundacji.pdf

Działalność fundacji Moje Drzewko Pomarańczowe nadzoruje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Spełecznej

Jose Mauro de Vasconcelos
"Moje Drzewko Pomarańczowe"

"Wreszcie zrozumiałem, co to znaczy ból. Ból to wcale nie znaczy dostać lanie, aż się mdleje.
Ani nie znaczy rozciąć sobie stopę odłamkiem szkła tak, że lekarz musi ją zszywać.
Ból zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boli nas calutkie serce i zdaje się nam, że zaraz przez to umrzemy,
i na dodatek nie możemy nikomu zdradzić naszego sekretu.
Ból sprawia, że nie chce nam się ruszać ani ręką, ani nogą ani nawet przekręcić głowy na poduszce".
Jose Mauro de Vasconcelos

Moje Drzewko Pomarańczowe