Pierwsza gwiazdka

Wielkimi krokami nadchodzi grudzień. Pandemiczny, ale przede wszystkim nasz pierwszy.
Pierwsze Boże Narodzenie, pierwszy Święty Mikołaj, pierwsza choinka, pierwszych dwanaście potraw, wszystko po raz pierwszy.
Nasze dzieci mają za sobą przeszłość, która je bardzo boli. Jeszcze się boją, że je dogoni, jeszcze sprawdzają czy to wszystko jest naprawdę.
Chcemy zaczarować ich życie, naprawić los, podarować nadzieję i wiarę, że wszystko jest możliwe. Dlatego marzymy o najpiękniejszych świętach, najświętszych, nie najbogatszych.
Każde dziecko napisało swoje marzenie w liście do Świętego, każde znajdzie na stole ulubioną wigilijną potrawę potrawę, będą kolędy, gitara, dziecięce głosiki i Solenizant w naszych sercach.

Laptopy do nauki

Sars-cov-2 nie odpuszcza niestety.
Nauka zdalna to trudny czas bez kolegów, bez pełnych hałasu i biegania przerw, bez prawdziwych przyjaciół.
Ogólnie dajemy radę, z Waszą pomocą to szczególnie miłe.

Mamy już wszystkie miejsca zajęte. Te przy stole z planszówkami i przy komputerach!
Brakuje nam sprzętu do lekcji online. Jeśli możecie się podzielić z naszymi łobuziakami to będziemy bardzo wdzięczni.

Połącz pracę z pasją!

Jeśli tak jak dla nas - praca z dziećmi jest Twoją pasją - dołącz do ekipy fundacji Moje Drzewko Pomarańczowe! Szukamy odpowiedzialnych, pełnych życia i ambitnych wychowawców.

30.08.2020

Pomarańczowe wakacje

Dzięki dofinansowaniu z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej zoorganizowaliśmy 4-dniowy wyjazd dla podopiecznych naszej fundacji. Nasza młodzież aktywnie spędziła czas, poznała nowe sporty oraz zintegrowała się. Dla wielu był to jedyny wakacyjny wyjazd. Podczas "Pomarańczowych wakacji" poza aktywnościami sportowymi odbywały się warsztaty z kompetencji społecznych.

Sporty wodne

Pierwszy dzień został poświęcony sportom wodnym - aquaaerobik oraz nauka pływania i nurkowania.

Sporty drużynowe

Drugi dzień upłynął pod znakiem sportów drużynowych: siatkówka, koszykówka, piłka nożna i ulubiony "zbijak".

Zajęcia outdoor

Trzeci dzień to zajęcia na świeżym powietrzu: park linowy, wojskowy tor przeszkód oraz paintball.

Bilard

Korzyści wynikające z gry w bilard to m.in: nauka koncentracji, opanowania oraz ćwiczenie precyzji.

Ognisko

Nie mogło również zabraknąć relaksu przy ognisku i pieczenia kiełbasek.

Tor przeszkód

Mocnych wrażeń zarówno młodzieży jak i wychowawcom dostarczył prawdziwy, wojskowy tor przeszkód.

Konferencja prasowa

Dzięki zaangażuwaniu Ewy Bieńkowskiej (www.nuke.com.pl) 15 lipca w samo południe odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej. Opowiedzieliśmy o naszej misji, pochwaliliśmy się efektami generalnego remontu, przedstawiliśmy kolejne plany.

Reportaż

Zachęcamy do obejrzenia reportażu, który ukazał się na stronie TVP3 Łódź, poświęconego fundacji Moje Drzewko Pomarańczowe

Reportaż w TVN

Placówka kierowana przez Fundację "Moje Drzewko Pomarańczowe" ma być nowym domem dla siedmiorga dzieci, ktore w swoim kilkuletnim życiu doświadczyły więcej przemocy niż miłości. (http://www.tvn24.pl)

15.07.2020

Dom dla dzieci "Moje Drzewko Pomarańczowe"

Mama Julka jest w więzieniu, bo próbowała zabić jego siostrę. Chłopiec czeka na dom, który powstaje w Łodzi.

23.05.2020

Amelka

"Ona zasłguje na karę śmierci". Tak mówił ojciec, oddając Amelkę do domu dziecka.

Podziękowanie

Dziękujemy firmie Wigor za podarowanie nam węża ogrodowego wraz z osprzętem. Będzie nam dobrze służył w ogrodzie.

2.05.2020

Dzieci czekają na dom

Przejmujące historie Mai i Oli opisane przez Blankę Rogowską pojawiły się na łamach Gazety Wyborczej.

22.04.2020

Sesja zdjęciowa

Dziś w siedzibie fundacji w Łodzi, przy ul. Żeromskiego, przy zachowaniu najwyższych standardów epidemiologicznych odbyła się sesja zdjęciowa. Za obiektywem stanęła Agnieszka Bohdanowicz. Dziękujemy za upamiętnienie naszych początków!

6.04.2020

Remont

Remont placówki na Żeromskiego mający na celu dostosowanie lokalu do wymogów PPOŻ. Współpracują ze sobą trzy ekipy: budowlana, elektrycy i hydraulicy.